19-годишната Андрееску надигра убедително Серина и спечели US Open

от в 00:57 на 08.09.2019
Мария Петрова

19-годишната Бианка Андрееску спечели първата си титла от Големия шлем в тениса. Канадката триумфира при дебюта си на Откритото първенство на САЩ след успех с 6:3, 7:5 над бившата №1 Серина Уилямс. Това е едва третата титла в кариерата на младата състезателка.

От своя страна Уилямс пропусна възможността да се изравни с рекордьорката по титли от четворката - Маргарет Корт, която има 24.

Андрееску е едва втората канадка след Южени Бушар през 2014, която достигна изобщо до финал в Големия шлем. Уилямс пък вече има 10 загубени финала в тези битки от 33 участия. Тя вече е с четири подобни поражения, след като стана майка.

Андрееску става и най-младата шампионка в Големия шлем от 2004 година. Тя няма загуба от топ 10 състезателка до момента в кариерата си - осем от осем победи.

В първия сет състезателката от Канада проби още в откриващия гейм и след това уверено пазеше този си аванс. Накрая тя проби за втори път за 6:3 като Уилямс и помогна и с двойна грешка в решителния момент.

След почивката Андрееску пак поведе с 2:0 и бе блестяща до 5:1. В този момент Серина успя да спаси общо пет мачбола и да изравни до 5:5. Андрееску обаче имаше последната дума за 7:5.

С успеха си Андрееску изпреварва Уилямс в ранглистата и ще бъде №5 от понеделник.

19-годишната Андрееску надигра убедително Серина и спечели US Open Мария Петрова
us open | us open 2019 | бианка андрееску | серина уилямс | серина уилямс - бианка андрееску | тенис | тенис бг | тенис новини