4 години по-късно: Каспър Рууд повтори постижение на Григор Димитров!
Каспър Рууд определено е изненадата на Nitto ATP Finals през тази година, след като успя да излезе от груповата фаза и да си осигури място във финалната четворка на надпреварата, където останалите трима са Новак Джокович, Даниил Медведев и Александър Зверев. Въпреки че норвежецът бе последният тенисист, успял да се класира за Финалите на АТР, той доказа, че мястото му далеч не е случайно, записвайки 2 победи в групите, едната от които над световния №5 Андрей Рубльов, която именно му подпечата билета за полуфиналите през вчерашния ден.
По този начин норвежецът се превърна в седмия играч за последните десет години, който още при дебюта си в турнира достига до сблъсък за място на финала, като останалите осем тенисисти са Стан Вавринка (2013), Кей Нишикори (2014), Джак Сок (2017), Кевин Андерсън (2018), Стефанос Циципас (2019) и разбира се, Григор Димитров (2017).
Първата ни ракета спечели и трите си срещи в груповата фаза, излизайки като лидер от групата си, а впоследствие записа още 2 победи над Джак Сок и Давид Гофен, за да вдигне най-голямата титла в досегашната си кариера, като и до ден днешен си остава единственият триумфирал дебютант, без да загуби нито един мач по пътя си.
Виж още:
▶ Синер за мача с Джокович: Той отново е много силен; не съм очаквал да бъда 1/2-финалист
▶ Очаквайте на живо: Яник Синер срещу Новак Джокович в 1/2-финалите на Ролан Гарос
▶ РГ: Ето кога започват звездните 1/2-финали Джокович - Синер и Музети - Алкарас (програма)
▶ Българска тенис мечта: Денчева нулира топ 20 съперничка и ще играе за финал на Ролан Гарос!