от в 13:44 на 11.01.2021
Анисия Стоева

Световната номер 22 Мария Сакари извоюва най-голямата победа в кариерата си в Абу Даби по-рано днес, поразявайки София Кенин след безкомпромисен обрат 2:6 6:2 6:0, за да достигне полуфиналите на WTA 500 надпреварата.

След като бе загубила предишните две срещи срещу настоящата номер 4, Сакари изглежда се насочваше към ново поражение, тъй като изоставаше с 2:6 2:2 след 40 минути игра, но мачът се обърна драстично, тъй като Сакари започна да играе все по-агресивно, а Кенин ставаше все по-непостоянна - ​​оттогава гъркинята бе неудържима, записвайки последните 10 поредни гейма на нейното име. Кенин завърши мача с 8 уинъра и 33 непредизвикани грешки, последната от които- бекхенд в мрежата на мачпойнт. Междувременно Сакари приключи с повече завършващи удара, отколкото грешки- 23/20.

В същата половина на схемата световната номер 10 Арина Сабаленка удължи своята най-добра поредица от 13 победи и си резервира място на трети пореден полуфинал, нанасяйки поражение на Елена Рибакина след 6:4 4:6 6:3 в Абу Даби. Поставената под №4 ще се изправи именно срещу гъркинята Мария Сакари.

Стъпвайки в близост до сервис линията, за да сервира за победата при 5:2, Сабаленка се нуждаеше от три мачбола, но накрая с помощта на силен сервис успя да затвори висококачествения сблъсък след малко повече от два часа игра на корта. Сабаленка завърши с 30 уинъра и 37 непредизвикани грешки, като имаше преимущество спрямо 24-те завършващи удара на Рибакина.

Абу Даби: Сакари изненада водачката Кенин и ще спори със Сабаленка за място на финала Анисия Стоева