Адриан Андреев: Не искам да се оправдавам, това беше добър опит
Адриан Андреев приключи участието си на Garanti Koza Sofia Open. 15-годишният българин, който беше най-младият играч в надпреварата, регистрира тежко поражение. Максимилиан Мартерер го надигра с 6:2, 6:0. Двубоят продължи само 36 минути, а след неговия край Андреев призна, че е очаквал подобно поражение, което отдаде и на огромното напрежение.
"За мен това беше добър опит. Можех да покажа повече. Досега не бях играл на такъв корт и пред толкова голяма публика. По принцип имам хубав сервис. Днес не останах доволен от нито един от ударите ми, защото не бяха на 100%. Не искам да се оправдавам, но можех да покажа по-добър резултат. Донякъде се справих с напрежението. От един мач не могат да се вадят изводи. Трябва да продължа да работя. Респектира ме сцената, но не и съперника", заяви Адриан Андреев след мача си.
ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА НА АНДРЕЕВ!
Софиянецът дебютира на подобно ниво миналия сезон в Мец, когато отново отпадна на старта. За участието си в турнира Андреев няма да вземе точки за ранглистата на АТР.
Виж още:
▶ Адриан Андреев: Трябва да работя много, за да достигна Григор
▶ Адриан Андреев: Трябва да обичаш това, което правиш, за да ставаш по-добър
▶ Адриан Андреев: Не съм готов за такъв мач, но ще бъде забавно
Виж още:
▶ Купа "Дейвис": 2-кратен шампион от Шлема и бивш №37 идват това лято в България! (жребий)
▶ Мечтано завръщане: Адриан Андреев стисна зъби и донесе победата на България срещу Румъния!
▶ Томахавките са заровени: Андреев повежда рекордно млад български отбор срещу Румъния (състав)
▶ Счупена ракета и призив за прибиране: Нервите потопиха Андреев срещу парагвайски дебютант…