Алберт Рамос-Виньолас е новият шампион в Гщаад!

от в 20:10 на 28.07.2019
Алберт Рамос-Виньолас изигра страхотен мач и заслужено надделя над Седрик-Марсел Щебе във финала на турнира в Гщаад. Испанецът бе категоричен и след 6:3 6:2 извоюва своята втора титла в кариерата си.

Виньолас започна с пробив пасив още в откриващия си гейм в мача, ала моментално, стабилизирайки играта си, испанският тенисист успя да изравни, реализирайки рибрейк. Последваха няколко лесни гейма за посрещащите, а след като Виньолас съумя да удържи първия си по-труден такъв, отразявайки два брейкшанса, именно той успя и да пробие впоследствие, за да поведе с 4:2. Този пробив се оказа и напълно достатъчен, за да може испанецът да затвори сета.

Във втората част Рамос успя да продължи доминацията си и въпреки трудните моменти, Алберт успя да поведе с 4:0. Впоследстяие последваха по два сервис гейма за всеки от подаващите и по този начин Виньолас успя да надиграе съперника си.

Все пак въпреки че не съумя да вдигне трофея в Гщаад, Седрик-Марсел успя да пробие отново в топ 250 на света.

С титлата си Виньолас пък развали крайно неприятната си серия от четири поредни загубени финала.