от в 20:04 на 13.10.2021

Кариерата на Александър Донски определено се намира в подем, тъй като през последните няколко седмици нашето момче показа отлична игра и записа някои страхотни резултати, включващи победа в квалификациите на АТР 250 турнира в София, както и достигане до полуфиналите на ITF надпреварата в Созопол през миналата седмица. Днес стартира трето издание на този турнир през сезон 2021, като Донски отново откри участието си с безупречен двусетов успех - 6:1 6:2, дошъл над друг наш сънародник - Драгомир Драганов, участващ с "уайлдкард". В следващия кръг Алекс ще се изправи срещу още един български представител, получил специална покана за участие от организаторите - Симеон Терзиев.

Двубоят започна с размяна на два пробива преди първата почивка в мача, преди петата ракета на страната ни да влезе в серия от 4 поредни спечелени гейма, за да си осигури преднина в отделните части. Вторият сет също премина под контрола на Донски, който реализира два брейка, съответно за 3:2 и 5:2, след което сложи точка на срещата след гейм, спечелен на 0.

Снимка: Sofia Open

Алекс Донски загуби едва три гейма срещу друг наш сънародник на старта в Созопол Мирела Николова