Александър Донски се поздрави с комфортен успех на старта в Монастир

от в 13:16 на 11.05.2021

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски откри участието си на Фючърса в Монастир с комфортен двусетов успех над участващия с "уайлдкард" чилиец Мигел Фернандо Перейра. Само 69 минути бяха необходими на нашето момче да затвори мача в своя полза за крайното 6:4 6:3 и така да намери място в следващия кръг, където ще се изправи срещу Михаил Перволаракис или Емар Еламин.

Срещата стартира отлично за българина, който набързо се откъсна напред в резултата с пробив аванс и 4:1, но последва силна серия за чилиеца и скоро паритетът бе възстановен. При 5:4 в своя полза обаче Алекс вдигна нивото си и реализира брейк, благодарение на който прибави откриващата част на своята сметка.

Вторият сет се развиваше равностойно, като ключовият момент дойде в осмия гейм, когато родният ни представител осъществи пробив и си спечели предимството да подава за спечелване на двубоя. Заставайки на сервис линията, Донски нямаше затруднения и няколко минути по-късно ликуваше с победата.

Александър Донски се поздрави с комфортен успех на старта в Монастир Мирела Николова