Александър Лазаров оцеля в тежък двубой и е на четвъртфинал в Египет!

от в 13:36 на 15.10.2020

Александър Лазаров записа втора поредна победа на турнира от сериите ''Фючърс" в Шарм Ел Шейх, Египет. Българинът имаше изключително трудно препятствие в лицето на украинеца Виталий Сачко, но все пак го надигра със 7:5 3:6 6:3. Българинът дори изоставаше с пробив в решителния сет, на намери сили да триумфира след 2 часа и половина битка на корта.

Алекс започна добре и поведе с 3:0 гейма, но неговият опонент бързо възстанови паритета. Последваха по две убедително взети подавания за двамата играчи, ала Лазаров реализира решителен брейк при 6:5 в негова полза и така се поздрави с успеха в откриващата част.

Третата ни ракета обаче допусна сериозен спад, който позволи на Сачко да изравни резултата в отделните сетове и дори да поведе с 3:1 в решителната част, само че нашият национал показа характер и изкопчи победа чрез страхотна серия от пет последователни гейма.

Александър Лазаров оцеля в тежък двубой и е на четвъртфинал в Египет! Калоян Соколов