Александър Зверев взе шеста поредна победа срещу Чилич (видео)

от в 18:27 на 12.11.2018

Александър Зверев постигна първа победа на финалния турнир на осемте най-добри за 2018 в Лондон. Германецът надигра световния №7 Марин Чилич със 7:6(5), 7:6(1) за над два часа на корта. Интересното е, че за Зверев това е шеста поредна победа над този съперник.

В първия сет Чилич проби и поведе с 3:0, но в деветия гейм Зверев също взе подаването на съперника и възстанови равенството. Стигна се до тайбрек, в който нервите на германеца бяха по-здрави за 7:5 в негова полза.

След почивката Зверев загуби само две точки в първите си два сервис гейма, но в третия се представи много слабо и допусна пробив. Така Чилич поведе с 4:3, но по сценария от първата част се стигна до рибрейк за 4:4. Във втория пореден тайбрек Зверев поведе 4:1 и не изпусна инициативата.

Така за всички свои участия в това състезание Чилич вече има баланс от 1 победи и 9 загуби.

Във втория мач за деня от група "Гуга Куертен" ще видим сблъсък между Новак Джокович и Джон Иснър. Срещата ще започне в 22,00 часа българско време.

Александър Зверев взе шеста поредна победа срещу Чилич (видео) Георги Христов
александър зверев | атр финали | марин чилич | мастърс лондон | тенис турнир в лондон