Алиасим и Агут сe изправят един срещу друг след безупречни победи

от в 00:23 на 02.09.2021
Тея Кръстева

Световният номер 15 Феликс-Оже Алиасим записа категоричен успех над Бернабе Запата Миралес в последователни сетове и резултат 7:6(5) 6:3 6:2 след 2 часа и 13 минути игра. По този начин 21-годишният канадец се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ, където негов опонент ще бъде Роберто Баутиста Агут.

В откриващата част Миралес по нищо не отстъпваше на далеч по-високо ранкирания си съперник и това съвсем логично доведе до тайбрек. В него Оже-Алиасим направи мини пробив за 4:2 и успя да съхрани това си малко преимущество до края на заклюючителния гейм, за да прибави първия сет в своя актив.

Във втората част Феликс реализира два пробива, повеждайки с убедителното 5:2 в отделните геймове, и въпреки че световният номер 116 успя да върне единия брейк, представителят на Канада не се поколеба и вече беше изпратил двубоя в трети сет. Изглежда, Запата Миралес бе преклонил глава и предавайки на 2 пъти своя сервис гейм, 24-годишният испанец напусна надпреварата в Ню Йорк.

През днешния ден световният номер 21 Роберто Баутиста Агут постигна далеч по-лесна победа, надделявайки над финландеца Емил Руусувуори отново в три сета с 6:1 6:3 6:2 след час и 41 минути игра, а в следващия кръг го очаква Феликс Оже-Алиасим.

Откриващият сет се оказа повече от катастрофален за 22-годишния финландси тенисист, който успя да запише в актива си един-единствен гейм. Във втория сет Руусувуори наново изостана с пробив пасив, само че записа мигновен рибрейк за 2:2. Това по никакъв начин не смути Баутиста Агут, който на свой ход наниза два нови брейка и изпрати двубоя в трета последна част. 33-годишният испанец отново си подсигури преимущество от 2 брейка и въпреки че световният номер 66 върна единия пробив, Роберто Баутиста Агут стигна безпроблемно до крайния успех.