Алиасим победи Милман; Опелка е аут (обзор на деня в Лион)

от в 23:23 на 21.05.2019
Феликс Оже-Алиасим надделя, макар и леко трудно, над Джон Милман. Канадецът изигра стабилен мач и след 7:6(3) 7:5, без да губи сервис гейм, си гарантира място в третия кръг на надпреварата в Лион.

През първата част Алиасим и Милман имаха своите моменти и шансове, но в крайна сметка се стигна до 6:6, а с оглед на развитието на резултата със сигурност младокът имаше за какво повече да съжалява, след като изпусна и не малко скрити сетболи. В тайбрека обаче канадецът успя да дръпне още в началото и впоследствие безпроблемно затвори дългия гейм със 7:3 точки.

През втората част Милман имаше няколко възможности в началото, но все пак именно той се пропука първи, а това се случи точно в края на сета, след като австралиецът допусна пробив в 12-тия гейм, а по този начин и без да има шанса дори да си помечтае за връщане на брейка си пасив, Джон напусна надпреварата.

Райли Опелка също напусна турнира в Лион още на 1/16-тина финалите след загуба от Корентин Муте. Американецът игра добре и спокойно можеше да излезе победител след двата поредни мачбола, които изпусна в тайбрека и пропиляната преднина от пробив в третата част. В крайна сметка обаче след 6:3 2:6 7:6(10) Муте успя от петата си възможност да затвори срещата, а драмата беше пълна, след като минути по-рано на един от мачболовете си Райли помисли, че е спечелил, но съдията на стола слезна от мястото си и след корекция всъщност обяви топката на Муте за добра.

Беноа Пер също се класира напред в Лион след обрат над Макензи Макдоналд. Французинът стори това след 3:6 7:5(5) 6:1 за точно два часа на корта, като той ще се изправи срещу Пабло Куевас в битка за място на 1/4-финалите на надпреварата във френския град.