Анди Мъри със загуба на единично, вижда прогрес в представянето си

от в 13:16 на 20.08.2019
Мария Петрова

В първия кръг на турнира в Уинстън Сейлъм отпадна и Анди Мъри, който отстъпи на Тенис Сандгрен. Американецът се наложи след 7:6 (8:10), 7:5 за два часа и 11 минути. В първия сет всеки от състезателите си вземаше подаването, като в тайбрека Мъри поведе с 3:1, след това и с 8:7, но не успя да удържи и отстъпи.

Във втория сет бяха реализирани общо пет пробива, като решителен се оказа този в 11-ия гейм. Мъри тъкмо беше взел подаването на съперника и изравнил до 5:5. Но в следващото разиграване направи две непредизвикани грешки и даде мача на Сандгрен, който във втория кръг ще играе с номер 2 в схемата Денис Шаповалов (Канада).

"В някои компоненти показах подобрение спрямо Синсинати. Трябва да подобря играта си. Физически се чувствам добре и нямам дискомфорт. Нужни са ми няколко мача на по-ниско ниво, за да мога да се върна към АТР турнирите," коментира Мъри, който може да участва на състезание от сериите "Чалънджър" в Майорка.

Анди Мъри със загуба на единично, вижда прогрес в представянето си Мария Петрова