Анди Мъри убедително достигна финала на олимпийския турнир

от в 19:25 на 13.08.2016

Анди Мъри ще се бори за второ олимпийско злато. Шампионът от Игрите в Лондон през 2012-а достигна до финала и на тазгодишната надпревара в Рио де Жанейро. Световният №2 победи Кей Нишикори с 6:1, 6:4.

Мъри тотално доминираше в първия сет и даде само гейм на японеца - 6:1 за само 33 минути на корта.

След почивката Мъри показа първи признаци на нервност като при 2:1 за Нишикори нарече съдията "глупав" и получи предупреждение, че ще бъде наказан от Карлос Рамос.

Това не се отрази на играта на шотландеца, който проби за 3:2 на нула и нямаше проблеми да затвори битката в два сета.

Интересното е, че Нишикори е загубил 18 от своите 19 мача срещу играчи от топ 5 след финала на US Open 2014.

В същото време Мъри вече има 32 победи в последните 34 мача и продължава да е големият фаворит за златото в Бразилия. Мъри спечели сребърен медал в Лондон при смесените двойки, така че сега си гарантира трето отличие от подобно състезание. Досега няма състезател, който успешно да е защитил титлата си от олимпийски турнир.

Вторият финалист ще бъде определен в срещата между Хуан Мартин дел Потро и Рафаел Надал.