Андреев е на четвъртфинал в Ираклион след нова двусетова победа

от в 15:38 на 26.11.2020
Димитър Беловски

Адриан Андреев е четвъртфиналист на турнира от ITF категорията в Ираклион, Гърция. Българинът надделя над поставения под №6 в турнира Факундо Диас Акоста след 6:4, 7:6(8).

Мачът бе изключително оспорван, за което подсказва и времетраенето му – 2 часа и 25 минути. В първия сет Диас Акоста проби за 1:2, но нашето момче веднага направи рибрейк и изравни при 2:2. Последва размяна на геймове, а Андреев натисна в изключително важен момент опонента си и го проби за 6:4, с което и затвори първата част на мача.

Втория сет не започна по най-добрия начин за българина, който допусна пробив на нула още в първия гейм. Въпреки това обаче, Андреев сравнително бързо подобри значително играта си и изравни при 2:2. Аржентинецът отново реализира брейк за 4:5 и бе само на гейм от това да вкара мача в трети сет. Ади обаче направи светкавичен рибрейк, а малко по-късно се стигна и до тайбрек, в който българинът беше по-добър и заслужено спечели двубоя в два сета след 8:6 точки.

Така на четвъртфиналите софиянецът ще срещне Тимо Щодер от Германия, който отстрани японеца Наоки Тажима с 6:3, 7:5.

Андреев е на четвъртфинал в Ираклион след нова двусетова победа Димитър Беловски