Андрей Рубльов продължава уверено към 1/4-финалите в Хале

от в 15:50 на 16.06.2021

Андрей Рубльов записа втора поредна победа без да загуби сет и се класира за четвъртфиналите на надпреварата в Хале. Световният номер 7 надигра Джордан Томпсън с резултат 6:4 6:3/4.

В откриващите геймове на срещата и двамата изпитваха затруднения при собствен начален удар, но до пробиви така и не се стигна. Рубльов обаче наложи постепенно агресивния си стил на игра и реализира брейк в петия гейм, а до края задържа комфортно преднината си и се доближи само на сет от крайния успех. В началото на втората част четвъртия в схемата пречупи австралийския си опонент и поведе с 2:0. Последва лек спад в играта на руснака, който позволи на Томпсън да направи пълен обрат в резултата, печелейки следващите три гейма. Рубльов се опита почти веднага да си върне лидерството и след оспорван сервис гейм, проби за втори път съперника си. До края световния номер седем не допусна нови изненади и затвори срещата в своя полза почти час и половина престой на корта.

Следващият съперник на Рубльов е Филип Колшрайбер, който се справи в последователни сетове с Корентен Муте.