Австралиец отстрани Пер в София и очаква Синер на 1/4-финалите

от в 16:12 на 30.09.2021

Австралиецът Джеймс Дъкуърт изненада Беноа Пер и се класира за четвъртфиналите на турнира от категория 250 в София. Дъкуърт надделя с резултат 6:4 6:4, а в следващата фаза го очаква победителят от сблъсъка Яник Синер - Егор Герасимов.

Срещата започна отлично за Пер, който диктуваше темпото на корта и успя на два пъти да вземе противниковото подаване, за да отвори дистанция в резултата от 4:1. Впоследствие обаче събитията на корта придобиха друг вид за световния номер 49. Дъкуърт си върна самочувствието и за няколко минути успя да възстанови паритета, а до края не даде нито гейм повече на съперника си, доближавайки се на сет от успеха.

През втория сет двамата показаха равностоен тенис и взимаха подаванията си, въпреки че Пер трябваше да се труди доста, за да поддържа равенството. Решителният момент дойде при 5:4 в полза на 56-я в класирането. Дъкуърт се възползва от слаб сервис гейм на французина и реализира единствения брейк за частта, който бе с цената на победата за австралиеца.