Азаренка загуби сет, но се класира за четвъртфиналите в Острава

от в 17:18 на 21.10.2020
Димитър Беловски

Виктория Азаренка е първата четвъртфиналистка на WTA Premier турнира в Острава, Чехия.

Беларускинята постигна обрат срещу квалификантката Барбора Крейчикова и я победи след 2:6, 6:2, 6:1.

В първия сет чешката тенисистка се чувстваше по-комфортно на корта и на два пъти реализира пробиви, които ѝ помогнаха да спечели сета лесно след 2:6 гейма.

Сет №2 започна с дълъг първи гейм, а на Азаренка ѝ се наложи да спасява две точки за пробив в него. В третия гейм Крейчикова отново пропиля страхотна възможност, след като имаше три точки за пробив, но в крайна сметка Вика взе гейма си. В следващия гейм Азаренка се добра до точка за пробив и я реализира моментално, за да поведе с 3:1. В следващите минути чехкинята на няколко пъти имаше възможност да върне пробива, но се пропука и Азаренка постигна нов брейк за 6:2, с което изравни резултата.

В третия сет световната №14 беше още по-категорична и след пробиви за 3:1 и 5:1 лесно спечели срещата при втория си мачбол.

На четвъртфиналите Азаренка ще срещне Каролина Мухова или Елизе Мертенс, които ще играят утре.

Азаренка загуби сет, но се класира за четвъртфиналите в Острава Димитър Беловски