Багдатис отстрани Пуй в Монпелие! Шаповалов и Ербер с победи

от в 01:31 на 08.02.2019

Първият поставен на турнира в Монпелие Лука Пуй бе отстранен от квалификанта Маркос Багдатис в оспорвана битка, продължила над 2 часа и 40 минути, както и преминала през два дълги гейма. В крайна сметка кипърецът се наложи с резултат 7:6(2) 6:7(3) 6:4.

На четвъртфинал Багдатис ще срещне Раду Албот, който поднесе другата изненада за деня. Молдовецът отстрани Ернест Гулбис след 7:6(4) 4:6 6:4.

В другите мачове за деня поставените Денис Шаповалов и Пиер-Юг Ербер се наложиха съответно над Марсел Гранойерс и Иля Ивашка. Младият канадец постигна успеха си след 6:4 7:6(1), а представителят на домакините постигна своя след обрат и 4:6 6:4 6:2. Така утре двамата ще се изправят един срещу друг в битка за място на полуфиналите.