Барти се измъчи срещу Контавейт, но вече е на четвъртфинал в Синсинати

от в 20:34 на 15.08.2019

Ашли Барти постигна драматична победа в 1/8-финалите на турнира в Синсинати и надделя трудно над естонката Анет Контавейт след 4:6, 7:5, 7:5 за 2 часа и 12 минути игра. Това бе трети мач между двете тенисистки и втора победа за австралийката.

В 1/4-финалната фаза тя ще срещне Арина Сабаленка или Мария Сакари.

По време на първия сет двете се пробиха по веднъж, а в деветия гейм Контавейт проби решително и след това си спечели подаването, за да поведе със сет. Във втория сет Анет на два пъти водеше с пробив, но и в двата случая Ашли връщаше пробива още в следващия гейм.

Австралийката все пак проби за 7:5 в последния гейм на частта и прати мача в трети и решителен сет. В него драма не липсваше и естонката проби за 4:3, но след това Барти не и даде шанс и не само върна пробива, но проби и ключово в последния гейм.

Барти се измъчи срещу Контавейт, но вече е на четвъртфинал в Синсинати Калоян Пламенов
анет контавейт | ашли барти | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в синсинати