Барти записа първа победа за сезона в Аделаида

от в 06:47 на 14.01.2020
Димитър Беловски

Световната №1 австралийка Ашли Барти започна с много трудна победа участието си на турнира от WTA Premier в Адлеаида.

Барти успя да надиграе Анастасия Павлюченкова след обрат – 4:6, 6:3, 7:5 за 2 часа и 9 минути игра.

Първият сет бе решен само от един пробив, който бе дело на рускинята, която проби за 2:4, а впоследствие затвори сета след 4:6.

Във вторият сет световната №1 успя да се мобилизира и проби за 3:1. Павлюченкова обаче отказа да се предаде и и върна пробива при 4:3, но веднага Барти направи рибрейк, а след това с първия си сетбол затвори сета и изравни резултата.

В третата част отново австралийката проби първа за 3:2, а след това и за 5:2 и изглеждаше, че всичко е приключило. Обаче руската тенисистка върна и двата пробива и изравни при 5:5. Австралийката съумя отново да пробие за 6:5, а сервирайки за мача успя да спечели, реализирайки първия си мачбол.

Това беше втори мач за Барти, след като на турнира в Бризейн загуби още в първия си мач от Дженифър Брейди след 6:4, 7:6(4).