Басилашвили с ценен успех над Цонга; Пер надви Шаповалов след решителен тайбрек

от в 02:29 на 24.05.2019
Първият поставен на турнира в Лион - Николоз Басилашвили, постигна ценен успех срещу представителя на домакините - Жо-Вилфрид Цонга, след рутинното 6:4 6:4 за един час и 22 минути игра.

Все пак французинът започна по-добре, нанасяйки ранен пробив за 2:0, но постепенно Басилашвили започваше да намира ударите си, като скоро грузинецът върна брейка си пасив и изравни резултата, като грузинецът ,,натисна педала” дори още повече в ,,Тилдъновия гейм”, където той проби отново, а до края на сета бе убедителен на начален удар, което означаваше, че грузинецът повежда в отделните части.

Във втория сет Басилашвили бе тенисистът, пробил рано, но за разлика от опонента си през първата част, 18-тият в света можеше да разчита на сервиса си, като до края на мача грузинецът не даде шансове за рибрейк, което означаваше, че той се класира за полуфиналите в Лион.

Там Николоз ще срещне Феликс Оже-Алиасим, надвил Стийв Джонсън за точно два часа след крайното 6:4 2:6 6:4.

Беноа Пер пък победи Денис Шаповалов в драматичен сблъсък, решен след тайбрек в третия сет. Французинът се поздрави с услеха в мача след 6:3 4:6 7:6(4) и ще се изправи срещу Тейлър Фриц на полуфинал в Лион, като американецът се справи с Роберто Баутиста Агут след 6:7(6) 6:3 6:4.

В първия сет Пер проби за 3:2, като скоро представителят на домакините се поздрави с нов брейк при 5:3, за да поведе в частите.

Във втория пък Шаповалов проби за 3:2, като до края на сета младокът загуби едва две точки на начален удар, с което резултатът на срещата бе изравнен.

В третия сет на двамата им се налагаше да отразяват по някоя и друга точка за пробив, но до такъв така и не се стигаше, затова и решителен тайбрек трябваше да определи изхода на двубоя.

В него изглеждаше, че канадецът ще излезе печеливш, след като той поведе с 3:0 точки, но до края на двубоя Шаповалов спечели още едва едно разиграване срещу седемте такива на Пер, което означаваше, че екстравагантният французин се класира сред последните четири в Лион.

Басилашвили с ценен успех над Цонга; Пер надви Шаповалов след решителен тайбрек В