Баутиста Агут не остави шансове на Рубльов и ще спори за титлата в Доха

от в 17:50 на 12.03.2021

Роберто Баутиста Агут постигна впечатляваща победа над Андрей Рубльов с резултат 6:3 6:3 и ще спори за трофея, който спечели в началото на 2019 година.

Рубльов, за когото това бе първи мач на сингъл в турнира след отказаванията на Ришар Гаске и Мартон Фучович, започна колебливо двубой. Шампионът от Ротердам правеше повече грешки от обичайното и съвсем закономерно Баутиста Агут се възползва от спада във формата на съперника си. Агут реализира пробив за 3:1 и до края на сета не загуби преднината си, за да се доближи на крачка от нов финал в Доха.<

>

Втората част започна отлично за Баутиста Агут. Той достигна до пробив още в отриващия гейм на сета, но Рубльов съумя да си го върне моментално и да възстанови паритета след агресивна игра. Макар руснакът постепенно да навлизаше в ритъм, който му позволи да достигне до шансове за брейк, Агут търпеливо изчака момента си и се възползва от нова колебливост в играта на съперника си, като реализира важен пробив в седмия гейм на сета. Този път испанецът не допусна изравняване и се доближи само на гейм от нов финал в Доха. Световния номер 13 си гарантира победата още във следващия гейм, когато открадна второ поредно подаване на Рубльов, постигайки деветата си поредна победа в надпреварата.<