Баутиста Агут с убедителна победа при дебюта си в Монпелие

от в 21:33 на 25.02.2021

Поставеният под номер едно в схемата испанец Роберто Баутиста Агут стартира с убедителна победа участието си на турнира от сериите 250 в Монпелие. 32-годишният испанец се наложи със резултат 6:0 6:3 над местния представител Грегоар Барер.

В първия сет Баутиста Агут не даде нито гейм на съперника си. Испанецът стартира силно, пробивайки съперника си още в откриващия гейм, а след това направи и още два брейка, за да си осигури преднина в резултата. Вторият сет също започна солидно за втората ракета на Испания, след като си осигури преднина от 2:0. Барер обаче събра сили и съумя да си върна пробива, с което възстанови равенството. Силите му не стигнаха за нещо по-сериозно и в седмия гейм той отново предаде подаването си, Агут затвърди пробива, а накрая с пореден пробив сложи край на мача и се поздрави с победата за малко над час игра.

В четвъртфиналите испанецът ще се изправи срещу Юго Умбер.