Беноа Пер допусна шесто поредно поражение и отпадна още на старта в Монте Карло

от в 18:52 на 11.04.2021
Диана Андреева

Беноа Пер допусна шеста поредна загуба и отпадна от надпреварата в Монте Карло още на старта! В първия си мач от турнира французинът отстъпи на Джордан Томпсън след три часа и три минути игра - 6:4 6:7(3) 7:6(5) и по този начин за пореден път остана на крачка от успеха.

Томпсън откри кампанията си на Rolex Monte Carlo Masters 2021 с успех, който обаче дойде много трудно. Световният номер 62 несъмнено бе далеч от най-добрата си игра. Австралиецът допускаше немалко грешки от дъното на корта, което в комбинация с неефективен начален удар и едва 45% реализирани точки за пробив, беше причината мачът да бъде неясен до последната точка.

Ключово в крайния резултат на срещата бе избухливия характер на Пер, който макар и да се завърна след 5:6 в третия сет се пропука в тайбрейка и серия от грешки го изхвърлиха от надпреварата още в първия му мач. Следващият опонент на Томпсън ще бъде победителят измежду Миомир Кецманович и Фабио Фонини.

Беноа Пер допусна шесто поредно поражение и отпадна още на старта в Монте Карло Диана Андреева