Беретини изненада Качанов на "Sofia Open"

от в 22:36 на 06.02.2019
Водачът в схемата на "Sofia Open", Карен Качанов приключи участието си още след първия си мач след поражение от талантливия италианец Матео Беретини.

Шампионът от Париж започна силно мача и проби противника си още в третия гейм, ала Беретини успя да се върне в резултата при 5:5

Докрая на сета двамата удържаха безпроблемно подаванията и се стигна до тайбрек в който Матео тръгна уверено и с няколко образцови форхенди по линиите дръпна с 6:5.

Карен обаче пласира мощен сервис, а след два поредни уинъра руснакът вече водеше със сет.

Втората част започна с убедителни сервис геймове за двамата тенисисти, но постепенно италианецът напипа ритъма в играта си и започна да играе изключително точно и същевременно агресивно, което доведе до аванс от 5:2 за него, а два гейма по-късно сетът бе в историята.

Решителната част бе открита с нулев сервис гейм за Качанов, а в следващия гейм Беретини направи доста неточности, които позволиха на Карен да търси пробива, но все пак с едно стоп-воле и ас пробивът бе избегнат.

За негово съжаление, руснакът не можа да се похвали със същото постижение и след като изостана с 15:40, допусна брейк още при първата възможност, който Беретени реализира със страхотен форхенд по диагонала.

Пробивът беше затвърден на 15, а Матео се отчете с едно прекрасно деми-воле.

В тези минути Качанов допускаше твърде много грешки и отново бе изправен до стената, но след смела игра взе втория си гейм в сета.

Беретини допусна известни колебания в следващото си подаване и допусна третата си двойна грешка, ала в тези моменти непоставеният показа здрави нерви и с постепенно изградени атаки успяваше да изтласка опонента си извън педелите на корта, а така и поведе с 4:2.

В осмият гейм водачът в схемата стигна до два брейкшанса, но Матео стигна до предимство, а със сбъркан ретур Качанов сдаде гейма.

В гейма си за оставане в мача руснакът показа впечатляващ демараж и достигна наглед една невъзможна топка, след което я насочи неспасяемо по късия диагонал. Последва печеливш бекхенд по правата, а два добри сервиса по-късно, Беретини бе заставен да сервира за мача.

Римлянинът откри решаващия си сервис гейм с сервис-уинър, но с фамозен лоб от съперника му, паритетът бе върнат.

Италианецът поведе с точка още два пъти, но в решителните мигове ръката му се стегна и отигра два форхенда в мрежата.

Все пак италианецът се облегна на началния си удар и затвори срещата, а така се класира и за четвъртфиналите.