Бертенс вече е на полуфинал в Палермо след трисетова битка с италианка

от в 06:31 на 27.07.2019

Кики Бертенс изненадващо загуби сет срещу италианката Жасмин Паолини, но все пак победи след 6:4, 1:6, 6:1 и така се класира за 1/2-финалите на турнира в Палермо.

Петата ракета в световната ранглиста успя да се справи със своята противничка за час и 49 минути игра, а това бе първи мач между двете в тура.

В първия сет двете си размениха по пробив в началото, а след това всичко се реши след ключов пробив в петия гейм. Във втория сет Паолини не даде шансове на белгийката и с пробиви в четвъртия и шестия гейм взе своето.

В третия сет обаче Кики проби във втория и шестия гейм и с лекота успя да спечели частта и срещата. В спор за място на финала тя ще срещне Паула Бадоса от Испания.

Бертенс вече е на полуфинал в Палермо след трисетова битка с италианка Калоян Пламенов