Бертенс загуби финала в Хертогенбош след 6:0, 4:1 и 5 пропилени мачбола

от в 15:54 на 16.06.2019

Американката Алисън Риск стигна много изненадващо до титлата в Хертогенбош, след като на финала победи четвъртата ракета в световния тенис Кики Бертенс след 0:6, 7:6(3), 7:5 за 2 часа и 16 минути игра. По този начин тя спечели първата си титла за годината и втората за своята кариера до момента.

Интересното е, че по време на втория сет Риск трябваше да спасява цели пет мачбола на свой сервис, но в крайна сметка успя да се справи и да завоюва отличието.

Кики имаше огромно предимство от 6:0 и 4:1 във втория сет, след като спечели 10 от първите 11 гейма в мача, но след това в нейната игра последва голям срив.

Тя водеше с пробив и в третия сет, след като имаше преднина от 3:1 в геймовете, но и тогава се срина и в крайна сметка накрая се оказа в губещата позиция.

Бертенс загуби финала в Хертогенбош след 6:0, 4:1 и 5 пропилени мачбола Калоян Пламенов
алисън риск | кики бертенс | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в хертогенбош