от в 22:59 на 21.02.2024
Мартин Вичев

Ига Швьонтек победи Елина Свитолина на турнира от категорията WTA 1000 в Дубай. Мачът продължи 1 час и 23 минути - 6:1 6:4. Полякинята не срещна особено големи затруднения срещу бившата номер 3 в света и ще се изправи срещу Кинуен Женг на четвъртфиналите.

В началото на мача, двете тенисистки спечелиха първите си подавания, след което световната номер едно имаше пълен контрол над събитията на корта. Швьонтек проби на два пъти сервиса на украинката, а след това затвори първата част безпроблемно на собствено подаване след 27 минути игра на централния корт - 6:1.

Вторият сет предложи по-интересни моменти откъм тенис. Полякинята проби отново Свитолина, а след това затвърди предимството си и поведе с 2:0. Изненадващо обаче, бившата номер три в света направи рибрейк, с което се върна в битката за сета. Въпреки това, Швьонтек направи моментален пробив, с който отново си осигури предимство в баланса. Играта на нерви продължи и Свитолина върна отново брейка, за да изравни геймовете - 4:4. Това за пореден път не повлия на световната номер едно, която отново "открадна" подаването на съперничката си, а след това затвори мача с леки колебания и подпечата класирането си на четвъртфиналите.

Без особено големи колебания: Швьонтек надви бивша шампионка и е на 1/4-финал в Дубай Мартин Вичев