от в 20:10 на 03.07.2024

Уимбълдън е мястото, в което Ема Радукану започна своя възход в WTA тура. Два месеца преди триумфа ѝ в US Оупън през 2021-ра година, именно в Шампионата, тогава 18-годишната британка стигна до втората седмица, давайки сериозна заявка за собственото си бъдеще в света на тениса.

Въпреки трудностите, през което премина през следващите 3 години, изглежда бившата номер 10 отново е намерила удоволствието си от тениса именно на "свещената трева". Британката продължава участието си без загубен сет, като днешната ѝ победа над бившата номер 12 Елизе Мертенс бе дори по-убедителна - 6:1 6:2 за 1 час и 17 минути игрово време. Така Радукану се класира за третия кръг, като там би могла да срещне световната номер 9 Мария Сакари.

Белгийката допускаше множество неточности в хода на целия път сет, което улесни задачата на местната представителка да поеме инициативата още в самото начало. Радукану демонстрираше значително по-постоянен тенис, макар и при нея непредизвиканите грешки (8) да бяха повече от завършващите удари (7), резултатът бе налице - 6:1 за 38 минути.

Във втората част двете тенисистки ни предложиха по-атакуващ тенис. Това определено бе по вкуса на Радукану, която отново бе по-уверената в разиграванията си и с два пробива при първите сервис геймове, си осигури необходимата преднина, която бе запазена до последната минута на двубоя, за да се класира за следващия кръг, преодолявайки с лекота съпротивата на някогашната 1/2-финалистка в Шлема!

Без загубен сет: Радукану продължава да мечтае на Уимбълдън след триумф над бивша №12! Елеонора Александрова