от в 18:43 на 07.10.2021

Братята Лазарови продължават да впечатляват с представянето си в ITF надпреварата в Созопол. След като вчера двамата записаха дебютна победа като тандем, днес изиграха още един солиден мач и са на крачка от финала, елиминирайки третите поставени Тим Хандел и Яник Щайнегер с резултат 6:3 7:6(3).

Лазарови стартираха мача убедително, губейки само една точка в първите два гейма. Съперниците им обаче бързо върнаха равенството в резултата, а впоследствие двете двойки бяха безгрешни при начален удар. В самия край на откриващата част Алекс и Джордж реализираха важен брейк, който им даде възможността на собствен сервис да сложат край на сета. Този път нямаше кой да спре родните ни представители и без да дадат нито точка на опонентите си, се доближиха максимално до победата. През втората част равностойната игра се запази, като и двата стояха стабилно на корта. Едиствените проблеми за Алекс и Джордж се появиха в самия край на срещата, когато в три последователни сервис гейма трябваше да отразяват точки за пробив. В последвалия тайбрек обаче братското дуо не остави шансове на Хандел и Щайнегер по пътя си към полуфиналите, където ги очаква сблъсък с двойката Александър Донски/Били Харис, които са поставени под №2 в схемата.

Братята Лазарови продължават с победите! Алекс и Джордж са на 1/2-финал в Созопол Владислав Риждов
ITF | александър лазаров | бг тенис | джордж лазаров | итф турнир в созопол | обзор | тенис турнир в созопол