Бразилци спряха Джокович и при двойките в Рио

от в 04:09 на 09.08.2016
Теодор Кафеджиев

Новак Джокович загуби възможност да се бори за олимпийски медал и при двойките. Той и Ненад Зимонич отстъпиха в два сета на местните любимци Марсело Мело и Бруно Соареш на Игрите в Рио. Бразилците се наложиха с 6:4, 6:4 за място в двубой от осминафиналите.

Мело и Соареш са сред фаворитите за титлата и са поставени под №3 в основната схема.

Първата част бе равностойна като домакините стигнаха до решителен пробив в края. След почивката те взеха подаването на сръбския дует за 4:3, но последва мигновен рибрейк - 4:4. Това не стресна Мело и Соареш, които спечелиха двата следващи гейма и приключиха битката за малко над час на корта.

Те ще играят в четвъртфиналите срещу румънците Флорин Мергеа и Ория Текау, които са поставени под №5.

Както е известно Джокович отпадна и от надпреварата поединично, където бе надигран от Хуан Мартин дел Потро.