Бублик е вторият финалист на турнира в Сингапур

от в 13:14 на 27.02.2021

Раду Албот спечели сет, но все пак не успя да се справи с Александър Бублик и отстъпи на крачка от заключителния двубой в Сингапур с 6:2 3:6 4:6. В спор за титлата казахстанецът ще се изправи срещу Алексей Попирин, победил третата ни ракета Адриан Андреев по-рано през седмицата.

Това е четвърти финал в кариерата на Бублик, който до момента не е печелил нито една ATP титла. Сезон 2021 към момента се развива доста добре за младия тенисист, който откри годината с участие в заключителния двубой в Анталия, но контузия го принуди да се оттегли от мача още в началото.

Срещата не започна добре за Бублик, който след едва 27 минути игра предаде първия сет, но след почивката промени тактиката си, изцяло разчитайки на агресивни и дълбоки удари и по този начин изравни резултата в отделните части, а по-късно съумя да затвори и мача в своя полза.

Бублик е вторият финалист на турнира в Сингапур Диана Андреева
александър бублик | атп сингапур | раду албот | сингапур | тенис турнир в сингапур