Чекинато даде само три гейма на Шварцман на финала и триумфира в Буенос Айрес

от в 20:38 на 17.02.2019

Италианецът Марко Чекинато изигра по фантастичен начин финала на турнира в Буенос Айрес и победи в него с 6:1, 6:2 Диего Шварцман.

Той бе в ролята на лек аутсайдер в този двубой, но вместо това се случи точно обратното и той не даде никакви шансове на представителя на домакините и любимец на местната публика.

Срещата между двамата продължи час и шест минути. Това бе втори мач между двамата в тура и първа победа за италианеца. Предишната им среща датира от 2013 година, когато те се срещнаха на турнира в Шчечин, Полша.

В първия сет Чекинато проби в четвъртия и шестия гейм, а освен това си взе с лекота подаванията и не позволи на неговия опонент да стигне дори до точка за пробив.

Във втория сет италианецът проби в първия и седмия гейм и също не позволи на Шварцман да се добере до точка за пробив.

Това е първа титла за годината, за Марко, както и трета в неговата кариера. През миналата година той триумфира в Умаг и Будапеща. С трофея си Чекинато ще се придвижи с една позиция в световната ранглиста и от утре ще заема рекордното 17-о място за него в света.

Чекинато даде само три гейма на Шварцман на финала и триумфира в Буенос Айрес Калоян Пламенов