от в 20:25 на 23.11.2018

Хърватия е на малка крачица от спечелването на титлата за Купа "Дейвис", след като Марин Чилич надделя над Жо-Вилфред Цонга след 6:3, 7:5, 6:4 за два часа и 17 минути игра.

Срещата между двамата се игра пред хиляди зрители в Лил, а хърватите дръпнаха с 2:0 победи над Франция и така са само на един успех от титлата.

В играта на Цонга си личеше, че той се е потрудил здраво, за да се подготви за този мач, макар че отсъства целия вече изминал сезон заради проблем с коляното. Въпреки това обаче класата и моментната форма на неговия противник бяха на по-добро ниво.

В първия сет Чилич проби в шестия гейм и след това си взе подаванията, за да поведе със сет в резултата. Вторият сет бе решен след един единствен пробив в предпоследния единадесети гейм в полза на хърватина.

Третият сет също бе решен от един единствен пробив, който падна в петия гейм.

Чилич не даде шансове на Цонга, Хърватия докосна титлата от Купа "Дейвис" (видео) Калоян Пламенов
жо-вилфред цонга | купа дейвис | марин чилич | спорт | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис статии