Чилич с изненадваща загуба в Будапеща, пропусна мачбол (видео)

от в 22:28 на 25.04.2019

Марин Чилич изненадващо допусна загуба в осминафиналите на АТР 250 турнира Hungarian Open. Пабло Куевас надигра хърватина след обрат с 5:7, 7:6(6), 7:6(3) за три часа и 13 минути на корта. В тайбрека на уругваецът дори спаси и мачбол.

"Да победя Чилич е много важно за мен. Много съм щастлив. Беше много тежък мач, но бях уверен и се борих за всяка топка," заяви щастливият победител.

Световният №73 достигна четвъртфиналите на още три клей турнира през 2019 - в Кордоба, Буенос Айрес и Рио де Жанейро.

В следващата фаза Куевас ще играе с Матео Беретини. Италианецът надигра Аляж Бедене със 7:6, 6:2, спасявайки два сетбола.

Кризата при Чилич се задълбочава и световният №11 е спечелил само един от последните си седем мача.

Четвъртфиналите в Будапеща:
Пабло Куевас - Матео Беретини
Николоз Басилашвили - Ласло Джере
Атила Балаш - Пиер-Юге Ербер
Филип Крайнович - Борна Чорич

Чилич с изненадваща загуба в Будапеща, пропусна мачбол (видео) Георги Христов
будапеща | марин чилич | пабло куевас | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в будапеща