Чилич с вдъхновяващ обрат на старта в Марсилия; Синер и Бедене също с победи

от в 01:05 на 19.02.2020
Марк Хаджижеков
Марин Чилич стартира участието си в надпреварата в Марсилия с победа. Хърватинът отбеляза впечатляващ обрат срещу 137-мия в света Иля Ивашка след 3:6 7:6(5) 6:4. Във втория кръг във френския град бившият номер три в света ще се изправи срещу четвъртия поставен в лицето на Денис Шаповалов.

Пробив в средата на откриващия сет реши частта в полза на Ивашка, който на моменти се оказваше прекалено солиден за колебливия си съперник. Беларусинът стартира и втория сет с пробив, но този път Чилич бързо се съвзе, а впоследствие хърватинът намери и ефективен начин да се задържи в срещата.

Стигна се до тайбрек, където точно един минипробив бе абсолютно достатъчен за Чилич, за да може хърватинът да форсира решителна част, където той набързо поведе с двоен пробив и 5:1, а макар че Ивашка не се предаде и върна единия от брейковете, за да се доближи на гейм от своя съперник, в крайна сметка при 5:4 Чилич бе непреклонен със затварянето на мача.

Четвъртфинaлиcтът от турнира в Ротердам - Яник Синер, също започна с успех в Марсилия. Италианският младок надви Норберт Гомбош в два сета след 6:4 7:6(4), като във втори кръг той ще срещне първия поставен в надпреварата - Даниил Медведев.

Двамата тенисисти бяха равностойни в курса на целия двубой, като лека загуба на фокус при 5:4 коства на Гомбош откриващата част.

Във втората до пробиви така и не се стигна, което наложи изиграването на дълъг гейм, а в него макар че словакът поведе с 4:1 и два минипробива, Синер включи на безгрешен режим и отпусна само една точка на своя съперник, преди да му стисне ръката на мрежата.

Аляж Бедене пък успя да отстрани шампиона от 2018-та - Карен Хачанов, след обрат за 4:6 6:4 7:5. Във втори кръг Бедене ще излезе на корта срещу Жил Симон, който надделя над Аролд Майо след 6:4 7:6(3).

Пробив в самото начало на двубоя осигури първия сет в полза на Хачанов, който обаче допусна спад във втората част и на свой ред инкасира брейк, като в крайна сметка се стигна до трети сет.

В него двамата бяха пределно стабилни от начален удар, но когато трябваше да сервира за вкарването на срещата в решителен тайбрек, Хачанов изостана с 0:40 на сервис.

Макар че петият поставен отрази всички три мачболи на съперника си, последва още един такъв, който този път бе оползотворен от Бедене, като по този начин словенецът се пребори за място на осминафиналите в Марсилия.

Чилич с вдъхновяващ обрат на старта в Марсилия; Синер и Бедене също с победи Марк Хаджижеков