Чилич за втора поредна година достигна финала в Куинс

от в 16:34 на 23.06.2018

Марин Чилич се класира на финала на турнира в Куинс за втора поредна година и четвърти път в своята кариера, след като преодоля Ник Кириос след 7:6(3), 7:6(4).

В нито един от двата сета двамата не успяха да се пробият, но Чилич бе по-добрият и в двата тайбрека и ги спечели след по-голяма доза концентрация и правилни решения на корта.

Хърватинът ще има пред себе си възможноста да се пребори за втория си трофей в Лондон, в своята кариера, след като триумфира в турнира през 2012 година, когато на финала победи Давид Налбандян, след като аржентинецът бе дисквалифициран по нелеп начин заради ритник срещу едно от официалните лица, макар да имаше аванс в резултата със сет.

В спор за трофея хърватинът ще срещне победителя от втората 1/2-финална двойка между Новак Джокович и Жереми Шарди.

Срещу Новак Джокович, Чилич има 1 победа и цели 14 загуби, но срещу другия 1/2-финалист и вероятен съперник Шарди има положителен баланс от 3-2 победи.