Чука и Стената удариха отново: Нестеров и Милев спечелиха престижен турнир в Италия!
Пьотр Нестеров и Янаки Милев спечелиха своята втора съвместна професионална тенис титла. "Чука" и "Стената" триумфираха на надпреварата с награден фонд 25 хиляди долара (M25) в италианския средиземноморски курорт Санта Маргерита Ди Пула. Това беше шеста титла в кариерата на двойки за Нестеров и трета в тази на Милев, а сегашният им трофей е най-големият за тях като тандем.
Младата българска двойка доминираше от старта на седмицата на червените кортове и показа защо неслучайно има 2 достигнати 1/4-финала на Sofia Open, както и изигран Чаланджър финал през настоящия сезон.
Нашите сънародница не заубиха нито един сет по пътя към към титлата, като във финалната битка надиграха местните представители Алесандро Спасила и Матео Вавасори със 7:6(4) 6:3 за 83 минути игрово време.
Откриващият сет предложи равностойна игра през цялото време и не станахме свидетели на нито един пробив, но Нестеров и Милев доминираха изцяло в тайбрека, където се откъснаха напред с 6:2 точки и реализираха третия си сетбол.
Втората част се разви с осезаемо предимство за националните ни състезатели, които пробиха за аванс от 4:2 и оттам насетне нямаха никакви трудности да се поздравят със спечелването на мача и турнира.
Спечелването на трофея означава, че и двамата ни родни представители ще запишат нови рекордни класирания на двойки - Нестеров ще пробие в топ 300 на света, докато Милев ще влезе сред първите 400.
Виж още:
▶ 6:1 6:0: Донски унищожи 9-кратни ATP шампиони зa най-големия си финал в кариерата!
▶ "Ти ми спаси живота": Лекар с 28 години в тениса разкри защо Григор е най-специалният играч
▶ 2 контузии и една нова покана открехват вратите преди Григор за основната схема на US Open
▶ US Open пренебрегна Григор: Българинът в квалификациите с бивш финалист и Мастърс шампион