Циципас стартира с рутинна победа в Хамбург

от в 15:47 на 23.09.2020
Димитър Беловски

Световният №6 Стефанос Циципас започна участието на турнира в Хамбург с рутинна победа. Гъркът се наложи над великобританеца Даниел Еванс с 6:3, 6:2.

В началото изглеждаше, че двубоят ще бъде оспорван, но Циципас проби сравнително бързо за 3:1 с гейм на нула. Това пък се оказа напълно достатъчно за поставения под №2 в турнира и той спечели първия сет за около 30 минути игра.

Втория сет започна доста интересно, след като при 0:1 Еванс стигна до точка за пробив на сервиса на гърка. Великобританецът обаче не успя да реализира открилата се пред него възможност и веднага допусна пробив в следващия гейм след сериозен натиск от страна на Циципас, с което резултата стана 2:1. Световният №6 натисна още повече и реализира още един брейк за 4:1, а след това с още един за 6:1 затвори мача в своя полза.

Припомняме, че след отпадането на поставения под №1 Данил Медведев, Циципас е най-високо поставения тенисист. В следващия кръг той ще срещне Пабло Куевас, който надигра Тейлър Фриц след 6:4, 6:2.

В друг мач от днес Каспър Рууд победи Беноа Пер след 6:4, 2:0 и отказване на французина поради травма.