Дел Потро ще търси втора титла на турнира в Окланд
Хуан Мартин дел Потро има намерение да направи още един силен сезон, след като през 2014-а и през 2015-а беше преследван от контузии и участва само на шест състезания.
Дел Потро ще стартира новата 2017-а година на турнира в Окланд (Нова Зеландия). През 2016-а година той влезе отново в големите мачове като номер 1045 в световната ранглиста, а в момента е 38-и.
Той се класира за финал на олимпийския турнир в Рио де Жанейро това лято и от юни насам е победил Анди Мъри и Новак Джокович - актуалният и доскорошният номер 1, а само преди няколко дни помогна на отбора на Аржентина, спечелил първата си Купа "Дейвис".
Аржентинецът е печелил турнира в Окланд през 2009-а година, като след това серията му продължи и с победата на Откритото първенство на САЩ.
Виж още:
▶ Дел Потро бе отличен за "завръщане на годината"
▶ Дел Потро няма да играе на Argentina Open
▶ Дел Потро изуми с обрат и "хот-дог" (видео)
▶ Дел Потро извършил подвига със счупен пръст
Виж още:
▶ Вечер на легендите: Григор разкри,че мечтае за финал в Шлема пред Дел По, Куертен и Медведев…
▶ Момент за историята: Монфис покори Окланд и е новият най-възрастен шампион на ниво ATP!
▶ Рекордьор: Монфис изнесе поредно шоу и срази новата американска сензация за финал в Окланд!
▶ Тенис ренесанс: Безпощаден Монфис отново блесна в Окланд и ще играе за своя 35-ти финал!