Дел Потро съкруши Мъри след пет часа битка в Глазгоу

от в 20:39 на 16.09.2016
Теодор Кафеджиев

Хуан Мартин дел Потро даде преднина на Аржентина в полуфиналния сблъсък с Великобритания за Купа "Дейвис". Той се наложи в Глазгоу с 6:4, 5:7, 6:7, 6:3, 6:4 за пет часа и седем минути битка.

27-годишният Дел Потро се превърна в едва третият тенисист, който успява да победи Мъри в двубой поединично за Купа "Дейвис". Нещо повече - никой досега не бе надигравал Мъри в домакински двубой.

По време на тази битка Мъри записа 35 директни точки от сервис, но това не се оказа достатъчно за него.

Освен това 29-годишният шотландец имаше аванс от 2:1 сета, след като измъкна тайбрека на третата част със 7:5 точки.

В четвъртия сет Дел Потро стигна до решителен пробив при 3:3 и вкара мача в пълния му формат.

Загубата е още по-болезнена за Мъри, който поведе с 2:0 в петия сет. Последва обаче мигновен рибрейк. Дел Потро повтори упражнението за 5:4 и с гейм на нула приключи срещата.

Във втората среща за деня Кайл Едмънд ще играе с първата ракета на Аржентина по ранкинг Гуидо Пея. Победителят в полуфиналната среща очаква Франция или Хърватия във финала.