от в 19:17 на 04.03.2021

Със страхотна игра 130-та в света Виктория Голубич се справи с Каролин Гарсия и се класира за 1/4-финалите на турнира в Лион, Франция. Представителката на домакините спечели едва три гейма и след едва 74 минути отстъпи с 6:1 6:2.

Без да оставя почти никакви възможности на своята противничка, Голубич затвори мача в своя полза. Поставената под номер три в надпреварата пласираше по перфектен начин отиграванията си и в комбинация с 92%-ва успеваемост на сервис, Каролин изцяло задаваше темпото на игра в срещата и сложи край на двубоя без никакви затруднения.

Друга местна представителка, а именно Кристина Младенович, се наложи в последователни сетове над квалификантката Маргарита Гаспарян с 6:4 6:2 и си осигури място сред последните осем в надпреварата. Стабилна от дъното на корта, Младенович допускаше немалко грешки на ретур, ала това не повлия на развитието на двубоя и след 76 минути французойката се поздрави с успех.

Обзор на деня в Лион: Младенович с категорична победа, Гарсия отстъпи на квалификантка Диана Андреева