Диего Шварцман се справи с Фриц на финала в Лос Кабос и спечели титлата

от в 08:36 на 04.08.2019

Диего Шварцман победи Тейлър Фриц след 7:6(6), 6:3 на финала в Лос Кабос и по този начин завоюва своя трети трофей през кариерата си, както и първи за този сезон.

Това пък е втори пореден загубен финал за американеца, който отстъпи на Алекс де Минор в спор за трофея в Атланта само преди броени дни.

В първия сет Фриц започна отлично и след пробив в четвъртия гейм поведе с 3:1, а след това увеличи аванса си с още гейм. В тилдановия гейм обаче Шварцман успя да върне пробива и в дванадесетия гейм да спаси три сетбола при свой сервис.

При тайбрека имаше доста брак в действията и на двамата, но все пак след 8:6 точки в своя полза гаучосът стигна до успеха в него. Вторият сет започна силно за Диего и той проби в четвъртия гейм. В седмия гейм обаче пробивът бе върнат.

Все пак обаче в осмия гейм Шварцман проби отново и след това си спечели подаването, за да вземе и самия мач.

Диего Шварцман се справи с Фриц на финала в Лос Кабос и спечели титлата Калоян Пламенов
диего шварцман | тейлър фриц | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в лос кабос