Димитър Кузманов с победа над третия поставен Лааксонен след ново отказване

от в 11:05 на 20.02.2019
Димитър Кузманов се класира за 1/8финалите на тенис турнира от сериите „Чалънджър" - Bangkok Open 2.

Втората ракета на България поведе с 4:6 6:4 2:0 преди номер 3 в схемата Хенри Лааксонен да се откаже заради контузия след 1 час и 46 минути на корта. Швейцарецът е 121-ви в ранглистата на АТР, а той е и шампион от миналоседмичния турнир в Тайланд.

Мико допусна пробив в петия гейм на мача, a този брейк бе напълно достатъчен българинът да загуби с 4:6 отварящия сет.

Във втората част двамата се движеха равностойно в резултата, а Кузманов стигна до брейк чак в гейм номер десет, след като преди това успя да поведе  с 5:4, като така прати часта в своята сметка след 6:4.

В третия решителен сет серията на българина от края на втората част продължи и Мико поведе с 2:0, а това се оказа и напълно достатъчно, защото при този резултат Лааксонен се отказа.

На осминафиналите Мико ще играе срещу номер 15 в схемата, Джеймс Дъкуорт от Австралия, който се намира на 210-то място в световната ранглиста на ATP. Това ще е първата среща между двамата, а в миналия кръг Дъкуорт надделя над Сакет Минени след успех с 2:0 (6:4 6:0).

До момента Кузманов заработи 7 точки за световната ранглиста на ATP.