Джокович и Надал със загуби днес

от в 19:37 на 26.06.2019
Новак Джокович и Рафаел Надал днес загубиха демонстративните си мачове съответно в турнира ,,The Boodles” срещу Денис Шаповалов и турнира в Нотингам срещу Марин Чилич.

Световният номер едно отстъпи след 6:7(3) 4:6. През първия сет двамата задържаха подаванията си уверено, като до точки за пробив не се стигаше. Когато дойде време за тайбрека обаче, Джокович допусна серия от пропуски, докато изстрелите от ракетата на Шаповалов започваха все по-често да намират корта, което означаваше, че канадецът повежда с 6:1 точки. Сърбинът отрази първите два сетбол, но при третия, който бе на ретур, той бе безпомощен, изоставайки в сетовете.

Все пак Ноле започна втория сет с пробив в своя полза, който обаче бе върнат при 3:2. Още повече, Шаповалов започваше все по-често да завършва разиграванията с експлозивни уинъри, които оставяха световния номер едно безмълвен; Джокович на моменти просто не знаеше какво да направи срещу младия си опонент. Сервирайки за оставане в мача, миналогодишния шампион на Уимбълдън бе изправен пред мачбол, а след неумел опит за воле от неговата ракета изненадата бе факт.

Рафаел Надал пък загуби от Марин Чилич след 3:6 3:6 за едва 61 минути игра. Хърватинът проби съперника си цели три пъти по време на първата част. Той започна с моментален брейк, който обаче бе върнат веднага. Все пак макар че ,,Матадора” се отчете с няколко фамозни уинъра от форхенд по правата от защитна позиция, размените от основната линия бяха генерално контролирани от високия хърватин, който при 2:2 отново взе гейм при посрещане, както и още веднъж, водейки с 5:3.

Чилич продължаваше да тормози съперника си с остри удари от основната линия, изпълнени със сериозна линейна мощ, като финалостът на Уимбълдън от 2017-та нанесе ранен пробив за 3:1. Оттогава хърватинът бе абсолютно непоколебим, реализирайки множество директни точки от начален удар, недавайки шансове за завръщане в двубоя на именития си съперник.