Джокович надделя над Пуй и прати категорично послание към Рафа

от в 15:03 на 25.01.2019
Световният номер 1 запази своята перфектната си серия на пулофиналите на Australian Open след категорична победа над Лука Пуй! Двамата прекараха скромните 83 минути на корта, а французинът стигна едва до 4 гейма, като ключова роля за това изиграха 5те пъти повече непредизвикани грешки на младия Пуй.

За 24 минути всичко в първия сет прключи, а Пуй видимо не можеше да намери своя ритам, като това му попречи и да вземе дори гейм. При на 1:0 във втория все пак се стигна до подаване в сметката на Лука и така той изравни за 1:1. Французина стигна и до още едно свое подаване, но чак след като вече изоставаше с нов пробив, а при 5:2 отново беше пробит, като така и всичко и в този сет приключи. Абсолютно същия сценарий се разви и в третия сет. Лука взе отново само първото си и трето подаване и така и отпадна от турнира.

На финала Джокера ще се срещне с Рафа, а мачът ще е повече от интересен, след направената днес заявка на Ноле.