Джокович с рутинна победа на старта в Париж

от в 18:57 на 27.05.2019
Новак Джокович се приближи на шест мача от втори ,,Голям Шлем” в своята кариера, като днес световният номер едно премина рутинно през Хуберт Хуркач след 6:4 6:2 6:2 за 96 минути игра. Ноле ще се изправи срещу Хенри Лааксонен, победил Педро Мартинес с 6:1 6:0 7:6(4).

Джокович бе по-стабилният тенисист по време на цялата среща, като той започна мача с моментален пробив, който до края на откриващата част задържа аванса си.

Във втората ,,Джокера” реализира два брейка, като Хуркач съумя да върне единия, но последва нов пробив в полза на сърбина, който скоро поведе с два сета.

Джокович увенча началото и на третата част с ранен пробив, като Хуркач просто не бе съвсем сигурен как да противодейства по време на продължителните разигравания на солидния си съперник. Скоро Ноле взе поредния гейм на ретур при 4:2, а след нов нулев сервис гейм в негова полза сърбинът подпечата мястото си във втория кръг на Ролан Гарос.