от в 22:23 на 24.02.2020
Марк Хаджижеков
Новак Джокович изпрати категорично послание на съперниците си в основната схема на надпреварата в Дубай. Световният номер едно, който участва в турнира за първи път от 2014-та година насам, ,, помете корта" с любимеца на домакините в лицето на тунизиеца - Малек Джазири, след изразителното 6:1 6:2 за точно един час, прекаран на корта. Това е 14-та победа за Ноле от началото на годината, като ,,Джокера" все още няма загуба за сезон 2020!

Сърбинът стартира двубоя вихрено, нанизвайки пет поредни гейма на сметката си, като уинърите от основната линия валяха един след друг, а Джазири често трябваше да изиграва още един удар, преди в крайна сметка да загуби повечето разигравания, в малкото случаи, в които Джокович се защитаваше.

Така ,,Джокера" за 26 минути прибави откриващата част на сметката си, като наглед втория сет изглеждаше по-оспорван, защото двамата тенисисти се движеха гейм за гейм до 2:2. В този момент обаче световният номер едно отново включи страховития си безгрешен режим, като това му помогна да отбележи нова серия, този път състояща се от четири поредни гейма, които му помогнаха да сложи точка набързо на този мач.

Във втори кръг в Дубай Джокович ще се изправи срещу стар познайник в лицето на Филип Колшрайбер, който надделя над Мохамед Сафуат след 4:6 6:4 6:0.

Джокович се нуждаеше точно от един час, за да се разправи с Джазири на старта в Дубай Марк Хаджижеков