Джокович започна сезона на клей с рутинна победа

от в 15:14 на 16.09.2020
Димитър Беловски

Новак Джокович записа победа във втория кръг на „Мастърс“ турнира в Рим. Световният №1 демонстрира добра игра и победи представителя на домакините Салваторе Карузо с 6:3, 6:2.

В началните минути на срещата Карузо игра много добре и не позволи на Джокович да стигне до ранен пробив. При 3:2 сърбинът достигна до две поредни точки за пробив, но Карузо показа страхотна игра и изравни за 3:3. Световният №1 обаче отново показа шампионския си характер и успя да постигне пробив в много подходящ момент – при 5:3 гейма. С втория си сетбол Ноле успя да затвори първата част след 6:3.

Сърбинът все повече навлизаше в мача и играеше все по-добре. Той проби доста трудно за 2:1 във втория сет, а малко по-късно не изпита затруднения да постигне и втори пробив при 5:2, след което с гейм на нула затвори срещата в своя полза.

На осминафиналите Джокович ще срещне Марко Чекинато или Филип Крайнович.