от в 12:54 на 17.01.2019
Доминик Тийм е аут. Австриецъ се отказа след 1 час и 44 минути на корта срещу младока Алексей Попирин. Австралиецът взе първия сет след като спаси купища възможности за пробив, а при 4:5 спаси и 4 сетбола. Все пак той се добра до 6:5, където Тийм след двойна грешка, две непредизвикани и една предизвикана на практика подари сета на своя противник. Вторият сет ситуацията на корта се обърна на 360 градуса, като сега Доминик вече изпитваше неописуеми проблеми да спечели своите подавания. Той все пак се справяше с тази задача до 5:4, където дори водеше и с 40:0, но три поредми печеливши удари от ракетата на Алексей доведоха  до равенство, а отново грешки на Тийм бяха причината и този сет да бъде в сметката на австралиеца. Последва пет минутно забавяне, след което започна и третия сет, а Тийм вече изглеждаше на предела на своите физически сили. Мачът продължи само още два гейма, а и двата отидоха в сметката на Попирин и така той записа и най-голямата победа в живота си, след като австриецът прецени да се откаже и да не усложнява ситуацията си, предизвиквайки евентуална по-тежка контузия.

Друг играч роден през 1999 година - Денис Шаповалов също записа победа.

Първият сет Шаповалов надви противника си безпроблемно, като в началото взимаше доста по-трудно своите сервис геймове, но след 3:3 даде едва две точки на Даниел и така взе сета със 6:3. Вторият сет се разви доста равностойно, а Денис изпитваше сериозни трудности при подаванията си. Все пак се стигна до тайбрек, където канадецът видимо беше доста по-уверен и агресивен, като така на бърза ръка затвори дългия гейм след 7:2 точки. В оказалия се последен сет, Шаповалов проби при 2:1 и не изпусна тази преднина до края на мача, за да се поздрави с победеата след 2 часа и 8 минути престой на корта.

Доминик Тийм се отказа, Алексей Попирин е в трети кръг. Шаповалов спечели още една чиста победа В